+90 544 522 36 41

Sıkça Sorulan Sorular

Lorem ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard.

Uv Baskı Nedir

Ultraviole baskı tekniği, baskı kalitesi yüksek ve güneş ışığına karşı dayanıklılık süresi oldukça yüksek olan boyaların kurutma süresini 1 saniyenin altında bir süreye indiren ve bu işlemin özel taşıyıcılara sahip kurutma makineleriyle yapıldığı bir tekniktir. UV boyalar sahip oldukları özelliklerinden dolayı güneşten solma vb. gibi faktörlerin ortadan kaldırılmasını sağlar..

UV baskı sistemi, çizim, fotoğraf ve metin baskısı için çok iyi bir yoldur. Her tür malzemeye UV kurutma sistemi sayesinde istenilen sayı ve oranda renklerle sorunsuz baskı yapılabilir. UV baskı sistemi resimleri sorunsuz bir şekilde ürününüze çıkmasını sağlar. UV baskı ürün yüzeyi uygun her malzemeye basılabilir. Bazı ürünlerde tutuculuğu daha az olabilir. Bunun sebebi ise malzemenin tutuculuğunun az olmasıdır.

Her türlü malzemeye UV Baskı yapılabilir mi?

Yüzeyi boya tutabilecek her türlü düz materyale UV Baskı yapılabilmektedir.Bunun yanında rulodan ruloya baskı yapabilmekteyiz…

3D malzemelere baskı mümkün mü?

Baskı sistemlerinden dolayı düz olmayan, yüzeyinde engebe ve kıvrım bulunan objelere UV Baskı gerçekleştirilememektedir.

Her noktada malzeme kalınlığı eşit olmak zorunda mı?

Yüksek kaliteli baskılar elde etmek istiyorsanız bu konuda hassas olmanızı tavsiye etmekteyiz. Ancak bir kaç mm farklılıklar göz ardı edilebilmektedir..

Baskı işleminde vakum sistemi zorunlu mu?

Uv baskı makinamız vakum özelliğine sahiptir bu özelliği ile hassas baskılar alabilmek için materyal makine yüzeyine tam oturmak zorundadır. Bundan dolayı vakum her materyale uygulanır ve o şekilde baskı işlemi yürütülür.

Beyaz renk uv baskı yapıyor musunuz?

Beyaz mürekkep ile çalışma yapabilmekte ve çalışmaya malzemeye göre kabartma verebilmekteyiz…

Şeffaf Malzemeye Uv Baskı Mümkün Mü?

UV Baskıda ki beyaz mürekkep sayesinde baskı sonrası materyal beyaz mürekkep ile kapatılarak gerçek renkler almanız sağlanmaktadır..

Numune uv baskı yaptırmak istiyorum , Ücretli mi ?

Takdir edersiniz ki sektörümüzde en büyük maliyet kalemimiz boya ve zamandır.Bu sebeple her numune talebi işin özelliğine göre belirlenecek bir ücret karşılığında isteğinize göre titizlikle basılır.Baskı atölyemize gelemeyen şehir dışı müşterilerimiz numune baskı için şu adımları izlemelidir.

1-Numune malzemesi hakkında bilgi vermek ve numune ücreti için mail veya telefon (+90 212 565 13 01) ile bizimle iletişime geçer.

2-Belirlenen numune ücretini banka hesabımıza öder ve numuneyi kargoda zarar görmeyecek şekilde paketleyip adresimize kargo ile gönderir.

3-Baskı sonrası numune tarafınıza yine kargo ile gönderilir.

4-İş ile ilgili sipariş vermeniz durumunda numune ücreti toplam tutardan düşülür.

Mürekkepler İnsan Sağlığına zararlı mı?

Baskı sonrasında UV ışınları ile kurutulan mürekkeplerin insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Gaz salınımı bulunmayan mürekkepler ile üretilen ürünler iç mekanlarda dahi kullanılabilmektedir.

faqphone

Eğer başka sorunuz varsa lütfen arayınız  (+90) 212 565 13 01